שואב רובוטי – כדאי או לא?

 

מאת עומר גלעדי  – אתר www.finder.co.il

בסרטים משנות השבעים, אנחנו רואים לפעמים את אחד מבני הזוג (בדרך כלל האישה, בואו נאמר את זה) שואבים את השטיח בסלון, בעוד בן הזוג השני מרים את רגליו אל מעל לשולחן על מנת שלא להפריע לבן הזוג השואב. אפשר רק לשער שבאותו הרגע, בן הזוג שעובד חושב לעצמו: "הלוואי שהייתי אני נח עכשיו, ומרים רגליים על מנת לא להפריע לניקוי". בעולם של שואבי אבק רובוטיים, אתם יכולים לשבת ביחד עם כוס קפה בזמן שהרובוט – מנקה. כדאי? לא כדאי? יצאנו לבדוק, וחזרנו עם תשובה ברורה.

מה זה בכלל שואב אבק רובוטי?

שואב אבק רובוטי הוא יצור קטן ועגול, שמתנייד בחדר באופן עצמאי ובין מכשולים, תוך שמברשות קטנות מסיעות לכלוך כמו חול, פרוות בעלי חיים, פירורים יבשים ועוד אל שטח האחסון הממוקם בבטן המכשיר. אלגוריתם ייחודי (שהוא, משום מה, לא "שתי וערב") דואג לכך שהשואב יעבור על כל האזורים הפנויים במרחב שלו, תוך שהוא נזהר באופן מובנה ממכשולים כמו מדרגות או קירות ואינו נתקע או נופל. היום, אפשר למצוא בשוק מגוון גדול של שואבי אבק רובוטיים המאפשרים איכות ניקוי שונה במחירים שונים.

היתרונות הגדולים של שואב אבק רובוטי

שואב אבק רובוטי איכותי מבית טוב ינקה לכם את הבית, ללא ספק. הדגמים המתאימים לבתים שיש בהם בעלי חיים יתמודדו בהצלחה גם עם בתים שנצבר בהם לכלוך רב לניקוי. מכשירים איכותיים עשויים להחזיק מעמד שנים רבות, אם תשמרו על השואב הרובוטי שלכם תוכלו ליהנות ממנו גם למשך עשור, עם החלפת סוללה (בדרך כלל בהזמנה מאתר היצרן בלבד) מידי שנתיים שלוש.

הנה היתרונות הבולטים של שואב אבק רובוטי:

  • הוא מנקה את הבית באופן אוטומטי. זה יתרון חשוב, כשאתם מנסים לבחור מכשיר שנועד לניקוי הבית.
  • דגמים חזקים ועמידים במיוחד מתמודדים היטב גם עם כמות גדולה של לכלוך, כמו למשל בבית עם בעלי חיים
  • ניתן להפעיל אותו בשעות קבועות של היום, למשל כשאתם לא בבית, באופן קבוע
  • הוא נטען מעצנו – יש רק להקפיד על עמדת הטענה אליה הוא יוכל להגיע
  • מכשירים טובים הם עמידים למדי ויחזיקו מעמד למשך שנים רבות

מה חשוב לקחת בחשבון? החסרונות של שואב אבק רובוטי

כנראה שהחיסרון הבולט של שואב אבק רובוטי הוא שהמכשיר לא ינקה במקום בו יש מכשולים, מכשול עשוי להיות גם רגלי הכורסאות בסלון. על כן, לפני שמפעילים שואב אבק רובוטי חשוב להכין את המרחב לניקוי יעיל, להרים את הכיסאות, להעלים רהיטים ואביזרים קטנים שיפריעו לתנועת הרובוט ויגרמו לו לוותר על ניקוי אזורים חסומים מבחינתו במרחב.

לא תמיד השואב הרובוטי מצליח "לטפס" לניקוי שטיח מעל הרצפה. אם השטיח הוא פרוותי או גבוה במיוחד – השואב הרובוטי עלול לזהות אותו כמכשול ולהשאיר אותו ללא ניקוי. השואב מתאים יותר למשטחים חלקים כמו רצפה, שטיח מקיר לקיר, פרקט וכדומה ואם יש לכם בעל חיים אולי כדאי לחשוב על שואב אבק אלחוטי טוב.

חשוב לתחזק את השואב הרובוטי, לפנות אותו מלכלוך לאחר כל הפעלה ולדאוג לחיבור טוב וטעינה שלו.

בנוסף, אם אתם רוצים ליהנות משואב אבק רובוטי איכותי, חשוב גם לציין את מחירו הלא נמוך של המכשיר.

בשורה התחתונה

כן, אנחנו ממליצים בחום על שואב אבק רובוטי. בניגוד לשאיבת הבית שאורכת (במקרה שלנו לפחות) כשעה – הכנת המרחב להפעלת הרובוט, כולל הרמת הכורסאות מעל השולחן ופינוי הצעצועים של הילדים מהמקום אורכת עשר דקות, ניקוי המכשיר עוד חמש דקות לאחר הסיום. היכולת להפעיל את המכשיר אוטומטית, כך שחוזרים לבית שאוב, היא מבחינתנו Priceless, ועל כן – אנחנו ממליצים לבחור מכשיר איכותי, שמגיע עם אחריות אמינה לטווח ארוך. היום נמכרים שואבי אבק רובוטיים המשלבים שאיבה ושטיפה יעילים בצורה מפתיעה של המרחב. החיים הטובים לפניכם!

 

השאר תגובה

אתה חייב להיות מחובר כדי לכתוב תגובה.