הכחולה הצילה את הפועל פתח תקוה ששרדה בליגה הלאומית למרות הפחתת נקודות

מאת: אלי חליפה

הפועל פתח תקוה שרדה את הליגה הלאומית. למרות שפעלה רוב העונה תחת מפרק, עם הפחתת נקודות, עד שבאה העמותה ועשתה טויסט בעלילה הבלתי ראלית הזאת.

הפועל פתח קבוצה עם עבר מפואר וקהל אוהדים מסורתי ממשיכה להדהים בכמות הקהל שמגיע למשחקיה.

העונה מנוהלת הקבוצה באמצעות מפרק שמפנטז שיגיע פטרון עשיר כדוגמת גולדהאר או ברקת וישפוך מיליונים.

מה לעשות ואנשים כאלה יש על כמה אצבעות. הפועל תל אביב מנוהלת בקפדנות כלכלית רבה וקבוצות אחרות תלויות בבעל בית ומצבו הכלכלי שלא תמיד מחזיק מעמד.  מיליארדרים לא עומדים בתור לבית המשפט להתחנן לקחת את הפועל פתח תקוה. בעלות על מועדון כדורגל ישראלי גם לא מעניקה לבעל העסקים יתרון כלכלי או מוניטין אפילו. תשאלו את הניסנסובים מה זה נתן להם בכלל מבחינה כלכלית. זה שגעון שיש למי שתורם זה הכל.

להפועל פתח תקוה היה מזל. קמה עמותה והתחילה ללכת, הכחולה. יוזמה ברוכה של אוהדים. אפשר להצטרף ואפשר שלא. הנה הפועל קטמון הוא מועדון אוהדים מוצלח מאוד שלקח לו כמה שנים וכעת קוצרים שם את הפירות.

לזכות עמותת הכחולה היא מנסה לשדר שקיפות, מידע. יש ביקורת, בודאי, כך אני מניח לא הכל מושלם ויש מה לשפר, אבל יש דרך ויש כיוון, ונגיד את האמת, אין אלטרנטיבה אחרת.

אגב, בקרית שמונה לפני שנרכשה על ידי איזי שרצקי בילתה הקבוצה בליגה הלאומית. לכל משחק בלאומית הגיעו כאלפיים אוהדים. השחקנים היו מקומיים היה קשר בין הקבוצה לתושבים, היתה התלהבות של הקהל. דווקא כאשר נרכשה על ידי איזי שרצקי שהשקיע המון בקבוצה ובכלל בעיר, כמעט ואין קשר בין האוהדים לשחקנים ולקבוצה. כמות האוהדים שמגיעה מביכה מאוד לקבוצה בליגת העל. כך שכסף לא מסמל בהכרח על חיבור אפשרי לאוהדים וסחיפתם.

הפועל פתח תקוה כמועדון קהילתי לאוהדים יכול להוות מודל חיובי וחשוב לכדורגל הישראלי. בהמשך אני מאמין שהם ישפרו דברים יסיקו מסקנות ויתקדמו כל הזמן קדימה. קחו את המעט שהם אספו ותגידו תודה שיש משוגעים לדבר.

 

השאר תגובה

אתה חייב להיות מחובר כדי לכתוב תגובה.